1. Poland
 2. Marka FUTURO™
 3. Zasoby
 4. Panel ekspertów
Panel ekspertów

Poznaj panel ekspertów

W marce FUTURO™ projektujemy nasze produkty aby zagwarantować lepszą jakość życia naszych klientów. Zapewniajac Państwa, że marka FUTURO pozostaje jedną z najbardziej zaufanych marek na rynku ortez i stablizatorów gwarantujemy, że wszystkie nasze produkty są wspierane przez zespół ekspertów inżynierów i lekarzy.
Poprzez specjalistyczne badania, rozwój i testowanie istniejących i nowych produktów, w połączniu z obserwacją codziennych zdarzeń oraz z potrzebami klientów, pozwalamy tylko najlepszym rozwiązaniom dotrzeć do lokalnego sprzedawcy. Jest to konieczne, aby upewnić się, że najnowocześniejsze dane, pomysły i rozwiązania można odnaleźć w naszej innowacyjnej linii produktów. A wszystko w jednym celu: aby pomóc Ci żyć pełnią życia.


Ralph Buschbacher, doktor nauk medycznych

Specjalista w dziedzinie układu mięśniowo-szkieletowego — wiodący specjalista zespołu FUTURO™

 • Ralph Buschbacher

  Doktor Buschbacher wnosi do zespołu specjalistów FUTURO™ wartościową wiedzę dotyczącą aspektów medycznych naszych produktów i kieruje zespołem medycznym. Umożliwia to 3M dostarczanie klientom produktów o oczekiwanej wysokiej jakości.

  Doktor Buschbacher uzyskał tytuły licencjata i lekarza medycyny na Uniwersytecie Wirginii. Pracował jako główny lekarz stażysta grupy stażystów w Wyższej Szkole Medycznej Wirginii. Jest ekspertem w wielu dziedzinach, znanym w skali krajowej i międzynarodowej. Ponadto jest autorem ponad 100 artykułów, 46 rozdziałów książek oraz 20 książek.


Ryan Gaynor, magister fizjoterapii

Fizjoterapeuta

 • Ryan Gaynor
  • Ryan Gaynor jest fizjoterapeutą pracującym obecnie w Horizon Home Health and Hospice w Milwaukee. Specjalizuje się w opiece domowej. Pomaga zaniedbanej pod tym względem społeczności lokalnej. Zajmuje się przede wszystkim pooperacyjną rehabilitacją ortopedyczną. Wcześniej Ryan Gaynor pracował w Szpitalu Metodystycznym w Indianapolis, w którym rozpoczął karierę, Współpracował z uznanymi chirurgami z Oddziału Medycyny Sportowej Szpitala Metodystycznego oraz fizjoterapeutami Uniwersyteckiej Szkoły Medycznej Indiany. Głównym obszarem jego działania było leczenie obrażeń ortopedycznych, w szczególności w ramach medycyny pracy. W Indianapolis współpracował z tamtejszym profesjonalnym klubem futbolu amerykańskiego Colts i jego chirurgiem Tomem Klootwykiem jako konsultant do spraw obrażeń tkanek miękkich, pomagając w leczeniu różnych przypadków. Następnie Ryan prowadził przez 7 lat prywatną praktykę w obszarze Milwaukee, nadal skupiając się na ortopedii i obrażeniach tkanek miękkich i rozwijając się w zakresach ręcznych technik terapeutycznych oraz dynamicznego wzmacniania. Ryan Gaynor pracował również jako fizjoterapeuta w szpitalu św. Marii w Milwaukee, wykonując obowiązki związane z leczeniem przypadków nagłych i fizjoterapii pacjentów ambulatoryjnych. Umożliwiło mu to lepsze poznanie wielu typów przypadków fizjoterapeutycznych.

  • Ryan Gaynor uzyskał w roku 1998 tytuł magistra fizjoterapii na Uniwersytecie Indianapolis. Wcześniej, w roku 1995, na tej samej uczelni uzyskał tytuł licencjata.


Dominic Julian

Kierownik ds. technicznych

 • Dominic Julian
  • Dominic wnosi do zespołu specjalistów unikatową perspektywę i doświadczenie. Dysponuje ponad osiemnastoletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania i rozwoju środków prozdrowotnych uzyskanym podczas pracy jako certyfikowany terapeuta sportowy.

   W ciągu ponad dwudziestu lat pracy Dominic opracowywał produkty odpowiednie dla stanu obrażeń oraz biomechaniki. Jego doświadczenie i wiedza specjalistyczne są wykorzystywane w tworzeniu wielu produktów, w których w celu spełnienia rosnących wymagań naszych klientów stosowane są zaawansowane konstrukcje i nowe materiały. Dominic zajmował stanowiska o coraz większym zakresie odpowiedzialności obejmującym większość działań związanych w produktem, w tym projektowanie, produkcję, zapewnianie jakości, szkolenie i opracowywanie opakowań.

   W roku 2016 Dominic został kierownikiem grupy ds. rozwoju produktu. Na tym stanowisku nadal zajmuje się przede wszystkim spełnianiem potrzeb naszych klientów i zapewnianiu im produktów o wysokiej jakości oraz wysokich parametrach.

   Przed rozpoczęciem pracy przy produktach marki FUTURO™ Dominic pracował jako medyk sportowy na poziomie uczelnianym. Jego obowiązki obejmowały pracę w ramach zespołu medycznego nad optymalizacją ogólnego stanu i samopoczucia sportowców, w tym zapobieganiem obrażeniom, ich oceną, leczeniem i rehabilitacją. Dominic uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie medycyny sportowej na Uniwersytecie Bostońskim, a następnie tytuł magistra administracji w Bostońskiej Szkole Wyższej.


Lynn Peterson

Pielęgniarka dyplomowana, certyfikowana pielęgniarka kliniczna terapii ran

 • Lynn Peterson
  • Lynn Peterson to pielęgniarka dyplomowana i oficjalnie certyfikowana pielęgniarka kliniczna terapii ran zatrudniona przez 3M Health Care. Zasadnicze obowiązki Lynn obejmuję wsparcie techniczne oraz kliniczne platform uciskowych oraz leczenia obrzęku 3M. Lynn opracowuje i realizuje szkolenia oraz programy wsparcia działu sprzedaży i klientów. Dotyczą one stosowania dwuwarstwowego systemu uciskowego 3M™ Coban™ do leczenia żylnego owrzodzenia podudzi, obrzęku limfatycznego oraz innych schorzeń wymagających stosowania ucisku.

  • Do głównych zadań Lynn należą konsultacje kliniczne i edukacja klientów z obszarów opieki długookresowej i leczenia domowego. Lynn opracowuje i realizuje programy edukacyjne skoncentrowane na ocenie ran i miejscowej kontroli, kontroli ran kończyn dolnych, zapobieganiu i leczeniu odleżyn oraz zapobieganiu i leczeniu uszkodzeń skóry.

  • Lynn uzyskała tytuł licencjata pielęgniarstwa. Pracowała w wielu ośrodkach klinicznych, w tym zajmujących się leczeniem nagłych przypadków. Ma 22 lat doświadczenia w wielu rolach w zakresie opieki zdrowotnej. Lynn należy do Stowarzyszenia ds. Ran, Stomii i Trzymania Moczu (WOCN). Przez 5 lat reprezentowała w 3M Krajowym Panelu Doradczym ds. Odleżyn (NPUAP).


Tanya Beckwith

Starsza specjalistka ds. obsługi technicznej

 • Tanya Beckwith
  • Tanya w ciągu 24 lat pracy w wielu działach 3M zajmujących się opieką zdrowotną i produktami konsumenckimi zdobyła bogate doświadczenie w zakresie rozwoju produktów i ich dostosowania do potrzeb rynku oraz zarządzania projektami. Pracując w 3M, Tanya opracowywała, patentowała i dostosowywała do potrzeb rynku środki prozdrowotne. W ramach bieżącej roli w zakresie obsługi technicznej wspiera działalność w skali globalnej, wdrażając w naszych produktach zdobycze nauki i wspomagając środowisko obsługi klienta.

   Tanya uzyskała na Uniwersytecie Minnesoty tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii chemicznej, a na Uniwersytecie św. Tomasza tytuł MBA.


Diane Emslander

Specjalistka ds. rozwoju zaawansowanych produktów

 • Diane Emslander

  Diane jest członkinią zespołu ds. środków prozdrowotnych marki FUTURO™. W tej roli zajmuje się przede wszystkim zastosowaniem w rozwoju produktów nowych technologii. Diane pracuje w 3M od ponad 27 lat. Uzyskała rozległe doświadczenie w dziedzinie najważniejszych technologii 3M, produktów i procesów rozwoju nowych produktów, od folii graficznych i optycznych po produkty do czyszczenia i opieki nad zwierzętami. W Instytucie Technologii Uniwersytetu Minnesoty uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii przemysłowej.


Jay Kovacs

Projektant produktów i specjalista ds. rozwoju

 • Jay Kovacs

  Jay jest projektantem przemysłowym dysponującym piętnastoletnim doświadczeniem w zakresie realizacji koncepcji w produkcji. Z posiadanej wiedzy w dziedzinie procesów projektowania i rozwoju korzysta, opracowując nowe materiały oraz zaawansowane techniki wytwarzania nowych produktów, wyprzedzające i spełniające potrzeby naszych klientów. Jego doświadczenie w dziedzinie projektów skoncentrowanych na człowieku w połączeniu z nowoczesnymi technikami wytwarzania wnosi do tworzenia produktów marki FUTURO™ unikatową perspektywę.

  Jay uzyskał tytuł licencjata projektowania przemysłowego w Art Center College of Design.


Debra Battah

Specjalista ds. inżynierii produktów

 • Debra Battah

  Deb jest członkinią zespołu ds. środków prozdrowotnych marki FUTURO™. Odpowiada za rozwój, utrzymanie i wytwarzanie produktów marki. Deb pracuje w 3M od ponad 31 lat. Uzyskała rozległe doświadczenie w dziedzinie procesów i rozwoju produktów, utrzymania i zwiększania skali produkcji nowych produktów od taśm do uszczelniania kartonów oraz do lekkich zastosowań po produkty medyczne 3M stosowane na rynkach szpitalnych. Deb uzyskała na Uniwersytecie Minnesoty tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii chemicznej, a na Uniwersytecie św. Tomasza tytuł MBA w zakresie przede wszystkim systemów produkcyjnych.


Edward Roberts

Inżynier produktu

 • Edward Roberts

  Jako członek zespołu ds. środków prozdrowotnych marki FUTURO™ Ed wdraża w zakładzie produkcyjnym osiągnięcia prac laboratoryjnych. Ed pracuje nieustannie nad ulepszeniami procesów, aby zapewnić produktom prozdrowotnych marki FUTURO™ wysoki poziom jakości, na którym będą mogli polegać nasi klienci. Na Uniwersytecie Minnesoty uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie biochemii. W 3M pracuje od roku 2012.


Nicolas Lee

Projektant produktów

 • Nicolas Lee

  Nick jest ostatnim członkiem zespołu ds. środków prozdrowotnych marki FUTURO™. Jego głównym zadaniem jest integracja podczas tworzenia nowych produktów prozdrowotnych uniwersalnych zasad projektowania, ergonomii i koncentracji na człowieku. Nick ma dwunastoletnie doświadczenie w zakresie wprowadzania na rynek koncepcji produktów uzyskane jako inżynier do spraw rehabilitacji opracowujący wyspecjalizowane produkty konsumenckie dla osób niepełnosprawnych.

  Nick uzyskała na Uniwersytecie Minnesoty tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii mechanicznej.