1. Poland
 2. Marka FUTURO™
 3. Zasoby
 4. Często zadawane pytania
Mechanizmy

Często zadawane pytania


 • Tkaninowy rzep mojej opaski nie trzyma już dobrze. Co robić?

  Być może wystarczy go prawidłowo wyczyścić. Nitki, kłaczki i inne materiały przywierają do powierzchni zaczepu i pętli, blokując je i uniemożliwiając połączenie. Należy zacząć od zdjęcia drobin, które przywarły do materiału. Następnie można delikatnie wyczyścić stronę z pętlą, używając miękkiego, ale solidnego narzędzia, takiego jak szczoteczka do zębów. Pomoże to również usunąć wypłaszczenie pętli. Szczoteczkę do zębów można zwilżyć ciepłą wodą i łagodnym detergentem i wyszorować również stronę z zaczepem. Wykonanie tych czynności powinno pomóc zapewnić lepsze przywieranie. Jeśli tak się nie stanie, materiał zaczepu oraz pętelki może być stary lub uszkodzony i konieczna jest jego wymiana.

 • Czy opaski FUTURO™ zawierają elementy metalowe?

  Tak, następujące opaski FUTURO™ zawierają metal:

  Stabilizatory stawu kolanowego:


  • Futuro™ Stabilizator kolana, SPORT
  • Futuro™ Stabilizator kolana z szyną

  Stabilizatory nadgarstka:


  • Futuro™ Regulowany dwustronny stabilizator nadgarstka z szyną Comfort
  • Futuro™ Dwustronny stabilizator nadgarstka z szyną
 • Czy mogę nosić stabilizator podczas snu?

  Nasze opaski i stabilizatory są zazwyczaj zaprojektowane do stosowania w ciągu dnia. Nie należy ich zakładać przed snem, jeśli nie zaleci tego lekarz lub specjalista opieki zdrowotnej. Zalecenie może dotyczyć noszenia sztywnego stabilizatora podczas leczenia zespołu cieśni i innych bolesnych chorób nadgarstka w celu ułatwiania przyjmowania neutralnej pozycji nadgarstka i dłoni podczas snu. Wyjątki od tej reguły stanowią FUTURO™ Stabilizator nadgarstka na noc i FUTURO™ Stabilizator rozcięgna podeszwowego na noc zaprojektowane specjalnie do użycia podczas snu w celu ułatwienia zajęcia zapewniającej spoczynek pozycji przez osoby doznające bólu nadgarstka lub stopy.
   

 • Czy mogę nosić opaskę podczas pływania?

  Nie zalecamy noszenia opaski lub stabilizatora podczas pływania. Intensywny kontakt z wodą może spowodować skrócenie żywotności materiału, z którego wykonany jest produkt. Ponadto materiał może nasiąknąć wodą, co utrudnia późniejsze prawidłowe dopasowanie stabilizatora do stawu.
   

 • Mam ostrą alergię na lateks, ale potrzebuję łatwej w noszeniu opaski (zgodnie z zaleceniem lekarza).

  Jeśli produkt FUTURO™ zawiera lateks z kauczuku naturalnego, informujemy o tym na przedniej stronie opakowania produktu oraz na stronie produktu w naszej stronie internetowej. Wiele naszych produktów NIE jest wykonanych z lateksu z kauczuku naturalnego, dzięki czemu osoby z alergią na lateks mają duży wybór.

  W odniesieniu do produktów przeznaczonych na nadgarstek i rękę, można rozważyć:

  Futuro™ Regulowany dwustronny stabilizator nadgarstka z szynąFuturo™ Dwustronny stabilizator nadgarstka z szyną.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat wszystkich naszych produktów zapraszamy na stronę naszego katalogu produktów.
   

 • Czy w przypadku gdy mój stabilizator zabrudzi się, można go wyczyścić?

  Tak, opaski i stabilizatory FUTURO™ można czyścić. Jeśli stabilizator jest wyposażony w zawiasy, klipsy lub metalowe szyny, należy je usunąć. Następnie należy zapiąć wszystkie paski i rzepy i ręcznie umyć ciepłą (nie gorącą) wodą i łagodnym mydłem. Następnie należy dokładnie wypłukać i wysuszyć na powietrzu. Opasek NIE WOLNO prać w pralce, suszyć w suszarce bębnowej ani używać środków zmiękczających tkaniny bądź wybielaczy.

  Ogólne instrukcje czyszczenia podano na stronie Pielęgnacja produktów FUTURO™. Można również skorzystać z informacji dotyczących pielęgnacji produktów FUTURO podanych na ich opakowaniach lub na stronach poszczególnych produktów w witrynie internetowej produktów FUTURO™.
   

 • Jak długo należy nosić stabilizator?

  Czas zależy od osobistych preferencji. Zgodnie z ogólnym zaleceniem należy nosić opaskę lub stabilizator podczas wykonywania ćwiczeń i w ciągu kolejnej godziny lub dwu. Jeśli dłuższe noszenie poprawia samopoczucie, jest również właściwe. Nie zalecamy jednak noszenia opaski lub stabilizatora podczas snu. Wyjątkiem są produkty specjalnie zalecane do tego celu, np. FUTURO™ Stabilizator nadgarstka na noc i FUTURO™ Stabilizator rozcięgna podeszwowego na noc.
   

 • Czy oferujecie opaski zaprojektowane specjalnie do stosowania przy zapaleniu rozcięgna podeszwowego?

  Tak, oferujemy produkt zaprojektowany specjalnie do stosowania przy zapaleniu rozcięgna podeszwowego. Nosi on nazwę FUTURO™ Plantar Fasciitis Night Support i może przyczynić się do wyeliminowania porannego bólu stopy i pięty związanego z tym stanem. W ciągu nocy wygodnie utrzymuje stopę pod zalecanym kątem.

  Produkt nie jest jeszcze dostępny na rynku polskim.
   

 • W którym miejscu na ramieniu należy umieszczać wkładki uciskowe Futuro™ Opaska stabilizująca staw łokciowy z masującymi poduszkami?

  Po nasunięciu Futuro™ Opaska stabilizująca staw łokciowy z masującymi poduszkami na łokieć należy umieścić wkładki w taki sposób, aby opierały się na górnej i dolnej stronie (promieniowej i łokciowej) przedramienia, tuż poniżej łokcia. Dodatkowe informacje można znaleźć w instrukcjach stosowania na opakowaniach wszystkich produktów FUTURO™ oraz na stronach poszczególnych produktów w witrynie internetowej.

 • Jak wymienić szynę Futuro™ Dwustronny stabilizator nadgarstka z szyną, aby pasowała na moją drugą rękę?

  Należy wysunąć szynę z kieszeni Futuro™ Dwustronny stabilizator nadgarstka z szyną. Trzymając szynę stabilnie, należy obrócić stabilizator i wsunąć szynę w przeciwny otwór kieszeni. Koniec szyny należy wsunąć do kieszeni. Należy postępować zgodnie z instrukcjami noszenia podanymi na opakowaniu.

 • Czy oferujecie opaski stawu kolanowego niezawierające neoprenu?

  Oferujemy wiele produktów niezawierających neoprenu. Bez dokładnej znajomości użytkownika i jego potrzeb nie możemy polecić konkretnego stabilizatora. Niektórymi spośród dostępnych opcji są Futuro™ Opaska kolana i Futuro™ Stabilizator kolana z szyną.

  Zalecamy również skorzystanie z wyszukiwarki produktów na naszej witrynie internetowej. Umożliwia ona znalezienie opcji odpowiedniej dla danego urazu lub stanu.
   

 • Moja opaska stawu kolanowego pasuje, ale jest bardzo ciasna. Wiem, że aby zapewniać ucisk, opaski powinny być dopasowane,

  To prawda. Zadaniem opaski stawu kolanowego jest wywieranie ucisku i dlatego powinna być ona ciasno dopasowana. Jeśli jednak wrzyna się ona w skórę wokół krawędzi opaski, należy wybrać produkt o jeden rozmiar większy. Optymalne dopasowanie powinno być ciasne, ale wygodne.