1. Często zadawane pytania
Sprzęt
webLoaded = "false" Loadclientside=No

Często zadawane pytania

Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów FUTURO™ i ich zastosowania. Nie widzisz swojego pytania poniżej? Skontaktuj się z nami.


 • Zapięcie na tkaninie w mojej ortezie nie jest doprze dopasowane i nie chce się zapiąć. Co mogę zrobić?

  Możliwe, że zapięcie po prostu potrzebuje dobrego wyczyszczenia. Sznurki, kłaczki i inne materiały mogły zostać uwięzione na powierzchni rzepu, zatykając je tak, że nie chcą się zapiąć. Zacznij od zebrania wszelkich widocznych elementów przyklejonych do materiału. Następnie delikatnie oczyść stronę pętelek czymś miękkim, ale jednocześnie twardym, np. szczoteczką do zębów. Pomoże to pętelkom na uniesienie się, jeśli były spłaszczone. Możesz dodać ciepłej wody i łagodnego detergentu na główkę szczoteczki do zębów i szyszorować obie powierzchnie (tę którą przylepiasz i tę do której przylepiasz). Kroki te powinny pomóc w lepszej przyczepności materiału. Jeśli to nie pomoże, to materiał przylepiany i przylepiający może być stary lub uszkodzony i może zajść potrzeba ich wymiany. Jeśli nadal elementy nie chcą sie przyczepić do siebie, po wypróbowaniu wszystkich kroków, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta pod numerem +48 22 739 60 09 w celu uzyskania dodatkowej pomocy.


 • Czy mogę nosić mój stabilizator podczas snu?

  Nasze ortezy i stabilizatory przeznaczone są do noszenia tylko w trakcie dnia. Nie powinny być noszone przez noc, dlatego należy je zdjąć przed zaśnięciem. Wyjątkiem od tej reguły są stabilizatory nadgarstka do założenia podczas snu/w nocy FUTURO™ i stabilizator powięzi podeszwy FUTURO™ dedykowany do noszenia podczas snu. Oba zostały zaprojektowane specjalnie do użytku w nocy, aby pomóc zapewnić spokojny sen dla osób doświadczających bólu w nadgarstku lub stopie.


 • Czy mogę nosić moją ortezę podczas pływania?

  Nie zaleca się noszenie ortez lub stabilizatorów podczas pływania, ponieważ użytkowanie w wodzie może skrócić żywotność materiałów, z których zrobiono produkty. Ponadto, materiały mogą zostać obciążone wodą, co może doprowadzić do nieprawidłowego dopasowania stabilizatora do stawu.


 • Cierpię z powodu mocnego uczulenia na lateks, ale potrzebuję prostej ortezy do noszenia (zalecenie przez mojego lekarza). Czy możecie mi powiedzieć, czy Wasze produkty zawierają lateks?

  Jeśli produkt FUTURO™ zawiera lateks to na stronie produktu, na naszej stronie internetowej, a także na przedniej części opakowania produktu będzie wyraźna informacja o zawartości lateksu. Mamy wiele produktów, które NIE są wykonane z lateksu naturalnego, więc istnieje wiele możliwości wyboru, jeśli jesteś uczulony na lateks.

  Specjalnie dedykowane produkty dla nadgarstka i dłoni znajdują się w liście poniżej:

  Stabilizator nadgarstka Sport Adjustable FUTURO™
  Stabilizator nadgarstka Precision Fit FUTURO™
  Orteza na nadgarstek Reversible Splint FUTURO™
  Stabilizator nadgarstka Night Wrist Sleep FUTURO™
  Stabilizator nadgarstka Energizing FUTURO™
  Stabilizator nadgarstka Deluxe FUTURO™
  Stabilizator nadgarstka Custom Dial FUTURO™
  Stabilizująca rękawiczka na nadgarstek Energizing FUTURO™
  Stabilizator kciuka Deluxe FUTURO™

  Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich tych produktów, odwiedź naszą stronę i przejdź do katalogu produktów.


 • Jeśli mój stabilizator sie zabrudzi, czy będę mógł go wyczyścić?

  Tak, można czyścić ortezy i stabilizatory FUTURO™. Po pierwsze, jeśli stabilizator ma zawiasy, usuń je. Następnie zamknij wszystkie paski i zapięcia i upierz ręczne z łagodnym mydłem w ciepłej (nie gorącej) wodzie. Dobrze spłucz i wysuszyć na powietrzu. NIE pierz w pralce, NIE susz w suszarce, NIE czyść chemicznie lub NIE używaj środków zmiękczających lub wybielaczy.

  Ogólna instrukcją czyszczenia, dostępna jest na naszej stronie internetowej w zakładce Pielęgnacja produktów FUTURO™. Można również zapoznać się z opakowaniem produktu i/lub poszczególnymi stronami produktów FUTURO™ na stronie internetowej aby uzyskać dokładne informacje na temat pielęgnacji każdego produktu FUTURO.


 • Jak długo w danym momencie powinno się nosić stabilizator?

  Długość noszenia w danym momencie jest dopasowywana indywidualnie do preferencji użytkownika. Ogólnym zaleceniem jest, żeby ortezy lub stabilizatory nosić podczas aktywności fizycznych i przez godzinę lub dwie po takiej aktywności. Natomiast nie ma nic złego w noszeniu stabilizatora bądź ortezy dłużej. Nie polecamy jednak noszenia jakichkolwiek ortez lub stabilizatorów podczas snu.


 • Czy dajecie gwarancję na swoje produkty?

  Koncern 3M gwarantuje, że nasze produkty będą wolne od wad materiałowych i produkcyjnych, gdy pakowane są zgodnie z zaleceniami. 3M nie udziela żadnych innych gwarancji wyraźnych lub dorozumianych, w tym żadnych gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

  Jeżeli produkt nie spełnia niniejszej gwarancji, jedynym zadośćuczynieniem i jedynym obowiązkiem koncernu 3M będzie, według uznania firmy 3M zastąpienie produktu lub zwrócenie wartości zakupionego produktu 3M po otrzymaniu paragonu zwracanej żarówki, rachunku oraz dowód zakupu. Aby dowiedzieć się jak zwrócić produkt proszę zadzwonić na nasz bezpłatny numer, napisać do 3M, lub wysłać e-mail za pośrednictwem naszej strony internetowej. Niniejsza gwarancja nie obejmuje produktów, które uległy zniszczeniu w wyniku wypadku, zaniedbania, niewłaściwego używania lub działania siły wyższej. KONCERN 3M NIE BĘDZIE ODPOWIEDZIALNY ZA JAKIEKOLWIEK STRATY LUB SZKODY WYNIKAJĄCE Z PRODUKTU 3M, NIEZALEŻNIE CZY SĄ ONE BEZPOŚREDNIE, POŚREDNIE, SZCZEGÓLNE, PRZYPADKOWE LUB WTÓRNE, BEZ WZGLĘDU NA TEORIĘ PRAWNĄ, OBEJMUJĄCĄ GWARANCJĘ, UMOWĘ, ZANIEDBANIE LUB ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA ZASADZIE RYZYKA. Niektóre stany nie zezwalają na wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności za szkody przypadkowe lub wtórne, więc powyższe ograniczenia lub wykluczenia mogą nie mieć zastosowania. Niniejsza gwarancja daje użytkownikowi określone prawa, może mieć także inne prawa w zależności od stanu.


 • Gdzie dokładnie można umieścić opaskę uciskową na łokieć?

  Po wsunięciu stabilizatora łokcia z podkładkami uciskowymi FUTURO™, umieść podkładki uciskowe tak, żeby spoczywały na górnej i dolnej (kości promieniowej i kośći łokciowej) części Twojego przedramienia, tuż poniżej łokcia.

  Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat zakładania produktu, możesz je znaleźć na wszystkich opakowaniach produktów FUTURO ™, a także na stronach poszczególnych produktów na stronie internetowej.


 • W jaki sposób mogę zmienić szynę w mojej ortezie z odwracalną szyną tak, aby pasowała mi na drugą rękę?

  Wysuń szynę z kieszeni ortezy na nadgarstek Adjustable Reversible Splint FUTURO™. Trzymając szynę, obróć ortezę i wsuń szynę w przeciwny otwór kieszeni. Schowaj całą szynę do kieszeni. Postępuj zgodnie z instrukcjami jak nosić i zakładać podanej na opakowaniu.


 • Czy macie stabilizatory kolan, które nie zawierają neoprenu?

  Mamy kilka takich produktów, które pozbawione sa neoprenu. Nie możemy jednak polecić konkretnego stabilizatora nie znając uszkodzenia lub zwyrodnienia. Kilka z możliwych opcji to stabilizator kolana Comfort Lift FUTURO™ stablizator kolana Stabilizing FUTURO™.

  Można również skorzystać z wyszukiwarki produktów na naszej stronie internetowej, aby pomóc znaleźć odpowiedni produkt dla konkretnego urazu lub zwyrodnienia.


 • Stabilizator kolana pasuje, ale jest bardzo ciasny. Wiem, że klamry powinny być ciasno zapięte, aby zapewnić odpowiedni ucisk, ale jak mocno? Proszę doradź.

  Masz rację, stabilizator kolana ma zapewnić ucisk, dlatego powinien być dopasowany tak aby było Ci wygodnie. Jednakże, jeśli wcina się w skórę wokół krawędzi ortezy, należy zakupić stabilizator rozmiar większy. Optymalne dopasowanie powinno być wygodne i komfortowe.


Obserwuj markę FUTURO™ na:
FUTURO jest znakiem towarowym firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski