Ból nadgarstka może praktycznie uniemożliwić wykonywanie rutynowej pracy. Nie musi jednak szkodzić ogólnej sprawności fizycznej. Utrzymywanie podstawowej sprawności fizycznej podczas bardzo ważnego procesu rehabilitacji może stanowić wyzwanie, ale stosując odpowiedni plan, można osiągnąć imponujące wyniki. Dlatego zgromadziliśmy kilka sposobów, które można zastosować w celu utrzymania formy, oczekując na odzyskanie przez nadgarstek pełnej siły.
W przypadku występowania bólu nadgarstka podczas ćwiczeń takich, jak joga, podczas rozgrzewania lub ćwiczeń wykorzystujących masę ciała należy spróbować przenieść obciążenie z dłoni na przedramiona. Wszystkim, czego potrzeba w celu doskonałego treningu rdzenia ciała, jest mata gimnastyczna i pewna doza determinacji. Podnoszenie nóg, brzuszki i różne warianty podpór na przedramionach umożliwiają zaangażowanie najważniejszych grup mięśni rdzenia. Ponadto taśmy oporowe, które są często pomijane w salach gimnastycznych na rzecz bardziej wyczynowego sprzętu, również umożliwiają rozciąganie i trenowanie mięśni na zupełnie nowe sposoby.
Nadszedł czas na skupienie się na dolnej części ciała. Energiczny chód, jogging lub sprinty rozdzielone długimi odstępami czasu natychmiast podniosą tętno. Doskonałym sposobem wzmocnienia całego ciała jest również koncentracja na ćwiczeniach obciążeniowych dolnej części ciała, takich jak przysiady ze sztangą trzymaną na plecach.
Należy pamiętać o wybraniu stabilizatora nadgarstka, który będzie podtrzymywał nadgarstek podczas ćwiczeń. Odpowiednie akcesorium może zapewnić stabilizację nadgarstka, który doznał urazu. Zapoznaj się z gamą opasek i stabilizatorów nadgarstka Futuro, aby znaleźć odpowiednie dla swoich potrzeb rozwiązanie.
Odpowiednie odżywianie również jest istotnym elementem rehabilitacji i nie wolno go pomijać. Dostarczanie ciału pozostających we właściwej równowadze dawek zdrowych tłuszczów, węglowodanów i białek zapewnia składniki odżywcze niezbędne do samoczynnej naprawy.
Ważne jest również uzyskanie pomocy specjalistów. Odpowiednio przeszkolony fizjoterapeuta lub osobisty trener może bardzo pomóc zachować motywację i koncentrację na celach w zakresie sprawności fizycznej, również podczas rehabilitacji bolącego nadgarstka. W zależności od stopnia urazu można wspólnie z nim opracować harmonogram, który umożliwi utrzymanie podstawowej sprawności fizycznej bez intensyfikacji urazu.
Należy również pamiętać, aby w celu ułatwienia leczenia bezpośrednio po urazie należy odpoczywać.